Politikë

Lobimi në SHBA, merret i pandehur Lulzim Basha


               Publikuar në : 15:25 - 08/11/19 M S

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus nga PD, duke marrë të pandehur Lulzim Bashën, ish-sekretarin e kësaj partie Arben Ristani dhe Ilir Dervishin.

Bëhet me dije se dosja për lobimin rus është dërguar në Gjykatën e Tiranës.

Prokuroria ka pushuar ndaj tyre akuzën për “Pastrim të produkteve të veprës penale”.

Basha, Ristani dhe Dervishi akuzohen për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve”.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT
Këtë e pëlqejnë %d blogues: