E diel, 5 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Liverpool kërkon falje publike dhe ndryshon vendimin që e turpëroi para gjithë botës

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Zbulohet sekti që rekrutoi familjen Josifi, nën hetim ata që fshehën vdekjen e Anisës

Një grupim i quajtur “Guard Tower” apo “Kulla e rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në vetëflijimin e Zhaneta...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Vetëflijimi/ Zhaneta kishte punuar më herët në shtëpinë e një ish-kryeministri

Zhaneta Josifi, 56-vjeçarja që u vetësakrifikua me të bijën e saj Anisën për ringjalljen, vite më parë ka punuar pastruese në shtëpinë e një...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Italia ka regjistruar sot një rënie të numrit të viktimave të shkaktuara nga koronavirusi, në krahasim me një ditë më parë. Gjatë 24 orëve të...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Klubi i Liverpool ka kërkuar falje publikisht për vendimin që mori pak ditë më parë për të kaluar në asistencë shtetërore pjesën më të madhe të stafit të klubit, për të kursyer në periudhën e krizës së koronavirusit. Shefi ekzekutiv Peter Moore, u desh që të bënte një letër të hapur ndaj fansave duke kërkuar falje dhe duke deklaruar se tani klubi kishte ndërruar mendje dhe nuk do të aplikonte këtë masë.

Vendimi i Liverpool për ta bërë një gjë të tillë ndërsa kishte siguruar të ardhura rekord në vitin e fundit, i ktheu ata në të urryerit e Premier Ligës, pasi praktikisht po linin në baltë stafin e tyre, disa qindra persona që kishin punuar që djemtë e Klopp të arrinin majën e futbollit në Europë.

“Fenway Sports Group”, kompania që zotëron Liverpool dhe që është me bazë në Boston, nisi menjëherë diskutimet me drejtuesit në Angli, kryetarin e bashkisë së qytetit të Liverpool si dhe me grupimet e fansave, pasi mësoi se vendimi kishte pasur një impakt shumë negativ jo vetëm në qytet, por në të gjithë vendin.

“Ne mendojmë se arritëm konkluzionin e gabuar në javën e kaluar kur lajmëruam se kishim si plan që të aplikonim skemën e asistencës për koronavirusin për stafin si pasojë e ndërprerjes së Premier Ligës dhe na vjen shumë keq”, shkruhej në letrën e hapur që u drejtohej tifozëve. Megjithatë, në letër theksohej se ndonëse Liverpool ishte në kushte mjaft të favorshme financiare në këto momente, nuk mund të vazhdonte gjatë në të ardhmen, nëse nuk kthehej futbolli i luajtur, pasi kostot me të cilat përballej ishin shumë të larta, duke lënë të hapur rrugën për masa kaq drastike nëse kjo situatë vazhdonte për disa muaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbulimi i “shqiptarit të mirë” John Bolton

Nga Mero Baze Në fillim ishim të trembur se pas marrëveshjes së paqes Kosovë- Serbi, përmes shkëmbimit të territoreve, ishte Presidenti Trump. Natyrisht kur do...

Rasti i infektimit në UFSH, reagon kryetarja: Kemi kërkuar tamponin që të premten

Kryetarja e Urdhrit të Farmacistëve të Shqipërisë, Diana Toma, ka reaguar pas lajmit se një anëtar i këtij institucioni ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Në...

Humbja ndaj Bolognas/ Shuhet shpresa e Interit për titullin kampion

Është luajtur ditën e sotme ndeshja Inter-Bologna, ku kjo e fundit ka fituar me rezultatin 2-1. Lukaku kaloi Interin në avantazh në minutën e 22...

Mbi 77 mijë franga zvicerane të fshehura në çantë, ndalohen dy të rinj në Morinë

Policia ka arrestuar dy të rinj në pikën kufitare Morinë, në Kukës, pasi u kapën në tentativë për të kaluar një shumë parash të...

Kriza e trefishtë që po trondit sot botën

Rrezikut që infektimet e reja të dalin jashtë kontrollit, dhe të përhapen edhe një herë në nivel global, duhet t’i shtohet edhe kriza e...