E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Live / Vijon numërimi, ja rezultati dhe mandatet deri më tani

Deri tani (ora 08:50) janë numëruar fletët e votimit të 4691 Qendrave të Votimit në të gjithë vendin dhe rezultati është në favor të Partisë Socialiste me 48.6%, e ndjekur nga PD me 39.4%, LSI me 6.9%.

PS-676484 vota

PD-548223 vota
LSI-96143   vota
PSD- 31159 vota

Në mandate, PS merr 73, PD 59, LSI 5 mandate dhe PSD 3.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...