E hënë, 30 Mars, 2020
21 C
Tirana

LISTA/ Markat e smartphoneve që lëshojnë rrezatimin më të madh

Lexo edhe ...

“E ndjeja detyrim”/ Mjekja shqiptare: Mezi pres të fillojmë punën

Anestezistja Alma Neco është pjesë e ekipit mjekësor që u drejtua drejt Italisë, për t’i ardhur në ndihmë vendit fqinj. Ajo u rrëfye se...

Koronavirusi/Suedia refuzon karantinën: Dëmton shëndetin mendor të qytetarëve

Koronavirusi ka bërë që vendet e Evropës dhe jo vetëm të mbyllin kufijtë dhe të izolohen. Por duket se ky nuk është rasti me Suedinë,...

Ambasada Shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët e bllokuar në Greqi

Për shkak të koronavirusit, shumë shtete kanë mbyllur kufijtë e tyre dhe kanë ndaluar qarkullimin, ndërkohë ka ende shqiptarë që kanë mbetur nëpër botë...

Sot dhe nesër, reshje të dobëta shiu

Sot pasdite (e hënë dt. 30) dhe nesër (e martë dt. 31) priten reshje të dobëta, deri lokalisht të dobëta në të gjitha qarqet...

Për shumicën e njerëzve në ditët e sotme, smartphone është një mjet i pandashëm. Por, sa i dëmshëm është mbajtja e kësaj pajisje nonstop pranë nesh?

Sigurisht rrezatimi i telefonave smartphone është mjaft i dëmshëm për ne, megjithatë marka të ndryshme ekspozojnë nivel të ndryshëm të rrezatimit.

Zyra Federale Gjermane për Mbrojtjen nga Rrezatimi (Bundesamt für Strahlenschutz) ka një bazë të dhënash të plotë të telefonave smart dhe nivelin e rrezatimit që ata lëshojnë. Duke ndjekur kriteret e vendosura për këtë tabelë, telefoni smart që krijon nivelin më të lartë të rrezatimit është Mi A1 nga shitësi kinez Xiaomi. Një tjetër telefon kinez është në vendin e dytë – OnePlus 5T. Në fakt, dy kompanitë janë të përfaqësuara shumë në këtë listë, me 8 nga 16 celularët kryesorë. Telefonat Premium të Apple si iPhone 7 dhe iPhone 8 i lëshuar së fundmi janë gjithashtu në listë, siç janë aparatet e fundit Pixel nga Google./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“E ndjeja detyrim”/ Mjekja shqiptare: Mezi pres të fillojmë punën

Anestezistja Alma Neco është pjesë e ekipit mjekësor që u drejtua drejt Italisë, për t’i ardhur në ndihmë vendit fqinj. Ajo u rrëfye se...

Koronavirusi/Suedia refuzon karantinën: Dëmton shëndetin mendor të qytetarëve

Koronavirusi ka bërë që vendet e Evropës dhe jo vetëm të mbyllin kufijtë dhe të izolohen. Por duket se ky nuk është rasti me Suedinë,...

Ambasada Shqiptare në Athinë jep njoftimin e rëndësishëm për qytetarët e bllokuar në Greqi

Për shkak të koronavirusit, shumë shtete kanë mbyllur kufijtë e tyre dhe kanë ndaluar qarkullimin, ndërkohë ka ende shqiptarë që kanë mbetur nëpër botë...

Sot dhe nesër, reshje të dobëta shiu

Sot pasdite (e hënë dt. 30) dhe nesër (e martë dt. 31) priten reshje të dobëta, deri lokalisht të dobëta në të gjitha qarqet...

OSHEE sqaron si do bëhet faturimi referencë për marsin

Kushtet e situatës së jashtëzakonshme, me lëvizje të kufizuara e kanë detyruar dhe Operatorin e Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), që të përshtatet për...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT