E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Lista e PS/ Emrat që kandidojnë për zgjedhjet vendore, 5 deputetë lënë mandatet

Kur duhen dhe dy javë në shpalljen zyrtare të emrave të kandidatëve në kongresin e 23 marsit, konfirmohen emrat e 27 kandidatëve të cilët rikandidojnë apo kandidojnë për herë të parë në Partinë Socialiste.

Deputeti Pjerin Ndreu do të kandidojë në Bashkinë e Lezhës, Flamur Golemi në Gjirokastër, Ilir Xhakolli në Pogradec, Safet Suli në Kamëz dhe Nuri Belba në Përrenjas, shkruan gazeta Panorama. Kjo do të thotë se ata do të lënë mandatet për t’u lënë vendin pesë emrave të rinj nga lista e kandidatëve për deputetë të PS-së në zgjedhjet e 2017-ës.

Emrat që do kandidojnë në zgjedhjet lokale, konfirmuar nga gazeta Panorama:

Tiranë Erion Veliaj

Korçë Sotiraq Filo

Pogradec llir Xhakolli

Fier Armando Subashi

Lushnje Fatos Tushe

Vlorë Dritan Leli

Himarë Jorgo Goro

Gjirokastër Flamur Golemi

Elbasan Gledian Llatja

Prrenjas Nun Belba

Cërrik Andis Salla ose Arben Ruci

Peqin Saimir Hasalla ose Kastriot Salla

Belsh Arif Tafani

Berat Ervin Demo

Lezhe Pjerin Ndreu

Kamëz Rakip Suli

Kukës Safet Gjici

Librazhd Kastriot Gurra

Tepelenë Tërmet Peçi

Delvinë Filip Xuzi

Tropojë Rexhë Byberi

Mirditë Ndrec Dedaj

Kavajë Arben Rugia

Kuçovë Sybi Shehu

Maliq Gëzim Topçiu

Divjakë Fredi Kokoneshi

Saranda Alket Hyseni, Floriana Koka, Stefan Çipa, Adrian Gurma

Shkodra  I pa përcaktuar

Durrës  I pa përcaktuar

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...