E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Linda Rama ofrohet si vullnetare në menaxhimin e krizave të krijuara nga tërmeti

Bashkëshortja e Kryeministrit të Shqipërisë Linda Rama, është ofruar si vullnetare për të menaxhuar krizën në vend të krijuar nga tërmeti.

Me eksperiencën e saj në menaxhimin e krizës humanitare gjatë luftës në Kosovë, Linda Rama do t’i vijë sërish në ndihmë shqiptarëve, përpos organizatave, shteteve që janë solidarizuar me ne dhe individëve që po kontribuojnë, shkruan “Tv Klan”.

Ajo do të asistojë një grup ekspertësh të huaj, kryesisht nga USAID.

Ky grup do të evidentojë të gjitha dëmet në qarqet Tiranë, Durrës dhe Lezhë, si dhe do të përdorë metodologjinë për të matur strukturat e ndërtesave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vuçiç: Na pret një presion i madh për ta njohur Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, pas mbledhjes në Partinë Progresive Serbe ka folur në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Sipas Gazeta Express, Vuçiç ka thënë se vendi...

Basha: Taksa e sheshtë 9%, çlirim për financat e sipërmarrjes shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se ulja e taksës nga 15 në 9%, do të çlirojë financat e sipërmarjes shqiptare. Teksa publikoi një...

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...