E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Liga Unike e basketbollit Shqipëri-Kosovë, Cakaj: Bashkëpunim i thelluar mes dy vendeve

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka përshëndetur themelimin e Ligës Unike të basketbollit mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Përmes një postimi në Facebook, Cakaj thotë se kjo ligë do të mundësojë jo vetëm cilësi shumë më të mirë të lojërave, por edhe hapësirë shumë më të madhe për zhvillimin e talenteve të reja të basketbollit.

“Vlera e Ligës Unike megjithatë shkon shumë përtej fushës së basketbollit. Ajo është edhe veprim më shumë drejt thellimit të integrimit mes dy vendeve”, shkruan ai.

Ministri Cakaj thekson se puna e pakursyer për ta zgjeruar bashkëpunimin e thelluar të marrëdhënieve mes Kosovës, Shqipërisë e gjithë shqiptarëve do të vijojë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...