E martë, 25 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Liga i jep fund bojkotit, ja kur do të startojë Kategoria Superiore

Liga Profesioniste e futbollit ka vendosur sot për ti dhënë fund bojkotit, dhe të nisë kampionatin e Kategorisë Superiore më 4 nëntor.

Vendimi në fjalë ka ardhur pas përgjigjes zyrtare të të mandatuarit të qeverisë për negociatat, Fidel Ylli, i cili një ditë më parë siguroi se të gjithë kërkesat do të realizohen nga kryeministri Rama. Por klubet duhet patjetër t’i japin fund bojkotit.

Në përfundim të takimit, kreu i FSHF Armand Duka, konfirmoi se ditën e dielë do të nisë Kupa, ndërsa të mërkurën ndeshjet e Superiores.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...