E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Lezhë, zjarr në shkollën e mesme

Shkolla e mesme në Ishull Lezhë është përfshirë pasditen e sotme nga flakët.

Zjarri ka rënë në një zonë me shkurre dhe kallamishte, ndërsa janë dëmtuar edhe disa shtylla tensioni.

Dyshimet e para janë se zjarri mund të jetë i qëllimshëm, por ende nuk ka një version zyrtar për këtë. Mësohet se nga vatrat e zjarrit janë rrezikuar disa shtëpi e biznese, por fatmirësisht pa pasoja në jetë njerëzish.

Policia dhe ambulanca kanë shkuar menjëherë  në vendngjarje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...