Leonora Jakupi nuk flet me Nora Istrefin: Duhet të më kërkojë falje

Mbrëmjen e djeshme, e ftuar në “Shiko kush luan”, këngëtarja Leonora Jakupi u pyet mbi një personazh të njohur shqiptar me të cilin nuk do të fliste kurrë. Ajo hezitoi në një moment, por më vonë përmendi Nora Istrefin.

Jakupi u shpreh se “është njeri që nuk mban inate”, por për momentin nuk do t’i fliste Nora Istrefit. Ajo nuk përmendi arsye, por shtoi se si artiste e një brezi tjetër, “Nora duhet të kërkojë falje” për çfarë ka bërë.

“Janë arsye goxha të forta. Të paktën mendoj se dikush që është nga një brez më i ri se unë, duhet të më kërkoj falje për një gabim shumë të madh që ka bërë kundrejt meje”, u shpreh Jakupi.

Vite më parë, Leonora dhe Nora kanë pasur një përplasje me njëra-tjetrën për shkak të këngës së Norës “Sa t’kom dasht”, e cila ishte menduar për Leonorën.