E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Lë spitalin Infektiv, mjekja Silva Bino fiton betejën me koronavirusin (FOTO)

Dy ditë më parë, mjekët thanë se Silva Bino e ka kaluar rrezikun, madje ishtë në gjendje të mirë shëndetësore. E ndërsa sot mësohet se shefja e sëmundjeve infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin në fjalë e ka përcjellë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në Facebook.

Manastirliu njofton se Bino ka lënë sot Spitalin Infektiv, ku qëndroi e shtruar për dy javë. Ajo ja qënë nën kujdesin e prof. Najadës dhe kolegëve të saj, dhe tashmë është në gjëndje të mirë.

“Më gëzoi pa masë lajmi i shërimit të prof. Silva Binos, gruas së fortë dhe profesionistes së rrallë, e cila sapo ka lënë spitalin infektiv, pas dy javësh të vështira nën kujdesin e prof. Najadës dhe kolegëve të saj në spitalin #COVID1.

Të presim me padurim”, shkruan Manastirliu.

Më gëzoi pa masë lajmi i shërimit të prof. Silva Binos, gruas së fortë dhe profesionistes së rrallë, e cila sapo ka…

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Samedi 10 octobre 2020

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...