E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

Largimi nga ‘Le Mans’ dhe e ardhmja, Veseli zbulon të vërtetën

Mbrojtësi shqiptar, Frederic Veseli, do të vijojë karrierën e tij tek ekipi i Empolit.

Pasi kontrata e tij me Le Mans mbaroi, Veseli u huazua nga Empoli në janar dhe luajti 5 ndeshje me francezët.

Sipas mediave italiane, skuadra Le Mans nuk pagoi për të mbajtur mbrojtësin shqiptar, por duket se e vërteta është ndryshe. Në një prononcim për Telesport, Veseli ka sqaruar rikthimin e tij tek Empoli.

“Le Mans nuk kishte opsion për të vazhduar kontratën me mua. Nuk ishin ata që vendosën për të mos zgjatur bashkëpunimin, por Empoli nuk kishte parashikuar një klauzolë të tillë në kontratë. Unë u riktheva tek Empoli sepse kam një vit kontratë. Në asnjë moment klubi im nuk deklaroi se do të më largojë. Unë kam kontratë dhe natyrisht që Empoli do ta respektojë”, thotë ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid/ Manastirliu tregon se kur do të kryhet vaksinimi i të gjithë popullatës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tha në emisionin “Opinion” se ekzistojnë tre skenarë për vaksinimin e të gjithë popullatës me vaksinën ndaj COVID- 19. Sipas...

“Berisha fshehu provat, Rama zhgënjeu”, Hoxha: 21 janari, krim shtetëror

Gazetari Artan Hoxha, ditën e sotme ka folur sërish në lidhje me ngjarjen e 21 janarit të 10 viteve më parë, ku të vrarë...

Sali Berisha kujton 21 janarin e vitit 2011: Ja pse qëlloi garda

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë versionin e tij të ngjarjes së 21 janarit 2011, ku pas protestave të dhunshme para kryeministrisë mbeten të vrarë...

Twitter bllokon llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA

Kompania Twitter ka bllokuar llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA, pasi kishte postuar përmbajtje që mbronte politikat e Kinës në rajonin Ksinjiangut. Vendimi i...

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...