E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

“Lamtumirë Kosta!”

Kryeministri Edi Rama, kryedemokrati Basha dhe Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, kanë shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe komentatorit sportiv Kosta Grillo. Në rrjetet sociale, kreu i qeverisë ka shkruar se me Kosta Grillon ka qenë mik prej fëmijërisë. Ai e ka konsideruar si një zë të dashur të sfidave futbollistike për vite me radhë, sportdashës i paepur e njeri plot energji pozitive.

Statusi

LAMTUMIRË KOSTA

Shok qysh prej fëmijërisë, pastaj zë i dashur i sfidave futbollistike për vite e vite, sportdashës i paepur e njeri plot energji pozitive… humbi jetën në sfidën me virusin e mallkuar.

Kryedemokrati Basha, në mesazhin e ngushëllimit thotë se humbja e Kosta Grillos është një lajm i trishtë për sportdashësit, që falë zërit dhe profesionalizmit të tij kanë njohur emocionet e fushës së gjelbër.

Statusi

“Fatkeqësisht komentatori i njohur sportiv, Kosta Grillo, e humbi betejën me COVID-19. Një lajm i trishtë për sportdashësit që falë zërit dhe profesionalizmit të tij kanë njohur emocionet e fushës së gjelbër. Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe kolegëve! U prehtë në paqe!”, shkruan Basha në Twitter.

Ndërsa Presidenti i FSHF thotë se sportdashësve do t’u mungojë zëri i Kosta Grillos në komentimin e ndeshjeve.

Statusi

“I dhimbshëm lajmi për ndarjen nga jeta të gazetarit e komentatorit të mirënjohur sportiv, Kosta Grillo, cili nuk ia doli dot të fitojë betejën me Covid-19. Një personazh mjaft i dashur për sportdashësit shqiptarë, të cilët për vite me radhë kanë përjetuar emocionet e ndeshjeve nga ekrani i televizorit me komentin e Kostës. Dua t’i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Grillo, të afërmve dhe miqve të tij. I paharruar qoftë kujtimi i tij. U prehtë në paqe!”.

Lexo edhe :   Sa herë shoh Kosovën, më vjen keq për Shqipërinë
Lexo edhe :   Sa herë shoh Kosovën, më vjen keq për Shqipërinë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...