E diel, 29 Mars, 2020
14 C
Tirana

 “Lali, qeke kërcimtar i paparë”, policia kap ‘mat’ qytetarin jashtë orarit të caktuar

Lexo edhe ...

Shansi i humbur i Evropës në mbrojtjen nga koronavirusi

Nga Christina zur Nedden Evropianët po e paguajnë reagimin e vonuar të qeverive evropiane ndaj pandemisë së Coronës me kufizimin e lirisë personale dhe recesion...

“Italia po paguan një çmim shumë të lartë”/Meta: Pandemia, rrezik i përbashkët

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me situatën e vështirë që është krijuar në Evropë, që nga shpërthimi i koronavirusit. Në një intervistë për...

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200,000 maska në Shqipëri

Modeli shqiptar, Rolando Lekaj ka vendosur të japë kontributin e tij për situatën e krijuar nga koronavirusi në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Rolando...

Ibra te Monza? Trajneri Brocchi nuk e përjashton mundësinë

Zërat për të ardhmen e suedezit Zlatan Ibrahimović nuk reshtin kurrë, pavarësisht se ai tashmë është 38 vjeç. Këta zëra lidhen më së shumti...

Karantina ka sjellë mërzi për shumë njerëz. Disa të tjerë po e kalojnë me sportivitet duke qëndruar pranë familjarëve. Me kalimin e ditëve janë shtuar edhe më shumë masat shtrënguese, e ndërsa kalimtarët do u duhet që të respektojnë oraret.

Në të kundërt ata do të përballen me gjoba. Madje policia ka dalë në terren, ku ka parë se shumë qytetarë nuk e kanë vrarë mëndjen se mos respektimi, i vë edhe më tej në rrezik për prekjen nga koronavirusi.

Por një qytetar ka shfrytëzuar temperaturat e larta, dhe ka dalë të kërcejë në ‘Sheshin Skënderbej’. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka ndarë me ndjekësit videon në fjalë, ku protagonist është bërë një qytetar në Tiranë.

Veliaj i ka kërkuar atij dhe kushdo tjetër që e mendon për të dalë në çfarëdo lloj orari, se koronavirusi nuk pyet për askënd. Ndaj të vetë-karantinohen.

Statusi

Lali, qeke kërcimtar i paparë!
Por vajti ora 10:00 e lipset MOS me i mbledh gjithë fansat në një grup.

Shihemi në 16:00 pasdite e pas #CoronaVirus të premtoj flash-mob në @SheshiSkenderbe 💃

Ëe ❤️ your dancing, but ❤️ your life more! Respect #Covid curfeës & dance 4 life! 👍

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Shansi i humbur i Evropës në mbrojtjen nga koronavirusi

Nga Christina zur Nedden Evropianët po e paguajnë reagimin e vonuar të qeverive evropiane ndaj pandemisë së Coronës me kufizimin e lirisë personale dhe recesion...

“Italia po paguan një çmim shumë të lartë”/Meta: Pandemia, rrezik i përbashkët

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me situatën e vështirë që është krijuar në Evropë, që nga shpërthimi i koronavirusit. Në një intervistë për...

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200,000 maska në Shqipëri

Modeli shqiptar, Rolando Lekaj ka vendosur të japë kontributin e tij për situatën e krijuar nga koronavirusi në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Rolando...

Ibra te Monza? Trajneri Brocchi nuk e përjashton mundësinë

Zërat për të ardhmen e suedezit Zlatan Ibrahimović nuk reshtin kurrë, pavarësisht se ai tashmë është 38 vjeç. Këta zëra lidhen më së shumti...

Ministri gjerman gjendet i pajetë afër një linje hekurudhore

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Gjermani, teksa ministri i Financave i landit gjerman të Hesses, Thomas Schäfer është gjetur i vdekur. Sipas mediave...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT