E enjte, 24 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

LAJMI I FUNDIT/ Të shtëna me armë zjarri në Rrogozhinë, plagoset një i ri

Një 25 vjeçar është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Rrogozhinë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00, në qendër të Rrogozhinës. Personi i plagosur është identifikuar si Keli Keci, ndërsa autori i ngjarjes është Ervis Dedej. Ai është shpallur në kërkim nga pòlicia.

Mësohet se konflikti ka nisur pas një debati verbal, ku të rinjtë nisën të rriheshin. Më pas Dedej shkoi në makinë, mori armën e zjarrit tip pistoletë dhe qëlloi 2 herë në drejtim të 25-vjeçarit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zhvillimet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit 1- Merkel thirrje shteteve të BE: Vendosni karantinën për udhëtarët nga Britania e Madhe 2- Shefi...

Qytetet më të shtrenjta në botë për të huajt; Tirana në vendin e 152

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj. Ashgabat, një qytet me rreth një...

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...