Aktualitet

Lajmi i fundit/ Policia “blindon” portin e Durrësit


               Publikuar në : 12:20 - 25/10/19 Enno

Vetëm pak minuta më parë raportohet se policia ka ndërmarrë një aksion “blic” në Portin e Durrës, duke kërkuar për drogë, armë dhe mallra kontrabandë.

Sipas Balkanweb, në port kanë zbarkuar forcat e Posaçme Operacionale, policia kufitare dhe policë të Drejtorisë vendor të Durrësit, duke ushtruar kontrolle të imtësishme nëpër automjete dhe kontenierë.

Sipas informacionve të bëra me dije, Policia Kriminale ka pasur informacion në rrugë operative se në port ka të fshehur armë dhe drogë dhe mallra kontrabandë dhe në vijim pritet të jepen dhe detaje më të hollësishme.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT