Lajm tronditës për Dortmundin, Haland mund të mbyllë vitin prej dëmtimit

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland sonte në mbrëmje ndaj Lazios, sa i përket përballjes Champions, mungon për shkak të një dëmtimi në kofshë.

Por, ky problem mund të mos jetë kaq i vogël sa është menduar fillimisht.

Gazetari dhe ish-futbollisti norvegjez Jan Aage Fjortoft, në profilin e tij në rrjetet sociale sjell një azhornim që nëse do të verifikohej do të ishte lajm tepër negativ për klubin verdhezi.

“Haaland mund të ketë mbyllur me shumë mundësi vitin”, ka shkruar Fjortoft.