E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Lajm i shumëpritur për pensionistët, shpërblim për Vitin e Ri

Në konferencën për mediat, Rama ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë pensionistët. Kryeministri konfirmoi se qeveria nuk do ta heqë këtë vit shpërblimin e Vitit të Ri për pensionistët.

“34 mln dollarë për pensionistët për Vitin e Ri. Nuk do të hiqet asnjë qindarkë nga ajo që kishim ndërmend t’ju jepnim pa rënë tërmeti dhe pa ardhur Covid-19.

Nuk janë pak këto, janë shumë, nga pikëpamja e situatës ku ndodhemi. Qëllimi është që t’i rrisim normale”, tha Rama.

Kreu i qeverisë nuk tha se sa do të ishte shuma e këtij shpërblimi. Në vitet e shkuara kjo masë shpërblimi ka qenë 6 mijë lekë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA: Akuzat ndaj ish-presidentit Trump dorëzohen të hënën në Senat

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit të Shteteve të Bashkuara do të dorëzojë të hënën në senat akuzat për nxitje rebelimi ndaj ish-Presidentit Donald Trump,...

Patozi: Ndryshimi do të vijë nga ata që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi shprehet i bindur se ndryshimi do të vijë nga ata shqiptarë që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit...

Kosovë: KQZ nuk certifikon listën për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë nuk ka certifikuar listën për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët do të garonin më 14 shkurt. Ky vendim...

A ka jetë pas vdekjes? Milioneri ofron shpërblimin e majmë për përgjigjen

Një multimilioner nga Las Vegas, ofron 1 milion dollarë shpërblim për të gjetur përgjigjen e pyetjes: A ka jetë pas vdekjes? Robert Bigelow, 75 vjeç,...

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen e ish-ministrit, Saimir Tahiri

Gjykata e Lartë ka kalaur për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Vendimi është marrë në dhomën e këshillimit në këtë...