E mërkurë, 23 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Lacio po punon për shqiptarët, Muriqi dhe Kumbulla objektivat kryesorë

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Londër/ Arrestohen tre shqiptarë, kishin disa shtëpi hashashi

Policia britanike ka arrestuar tre shqiptarë. Ata merreshin me kultivimin e hashashit dhe janë kapur duke kultivuar bimën narkotike në disa shtëpi. Personat e...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Lacio vazhdon të këmbëngulë për futbollistët shqiptarë!

Italiania “Gazzetta dello Sport“ i ka kushtuar një artikull të plotë faktit se drejtori sportiv i saj po punon në dy drejtime për të përforcuar sulmin dhe mbrojtjen. Igli Tare ka identifikuar njeriun e duhur për të forcuar sulmin dhe ky është Vedat Muriqi.

Ashtu siç konfirmon edhe presidenti i Fenerbahces, sulmuesi kosovar mund të largohet nga Stambolli.

Skuadra turke kërkon të rregullojë bilancet këtë sezon, një situatë që mund të shfrytëzohet mjaft mirë nga Lacio. Me gjatësinë 1.94 cm dhe 94 kg, 15 gola në 32 ndeshje Muriqi është sulmuesi që i mungon Lacios, pasi duhen shumë muskuj përpara.

Për futbollistin, Fenerbahce kërkon rreth 20 milionë euro, por Tare shpreson të kursejë disa miliona. Përveç sulmit, Lacio dëshiron të rregullojë edhe prapavijën, ku fokusi kryesor vazhdon të jetë Kumbulla. Inter është në avantazh në negociatat për lojtarin e Veronës, por bisedimet janë ngadalësuar, me Inter që po vlerëson edhe opsione të tjera, shkruan “A2”.

Lexo edhe :   Meta: Koha nuk pret, të kthejmë shpresën për rininë dhe për të gjithë shqiptarët

Kjo mund të jetë arsyeja që Verona të vendosë të pranojë propozimin e Lacios 20 milionë euro së bashku me Andre Anderson.

Lacio shpreson, ushtron presion dhe luan në të njëjtën kohë shah në bisedime. Deri në 23 gusht Igli Tare kërkon të bëj publike arritje të rëndësishme me vetëdijen se afrimi i një mbrojtësi të nivelit të Kumbullës dhe një sulmuesi potent si Muriqi edhe sezonin e ardhshëm do ta vinte emrin e Lacios tek ato pretendent për fitimin e titullit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Alarm për bom*ë në kullën Eiffel

Një telefonatë anonime ku jepte sinjalin për vendosjen e një bombe në kullën Eiffel, ka alarmuar policinë dhe jo vetëm. Policia mori informacione për një...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

“Do i marrim prapë nëse na duhen”, Shqipëria merr borxh 30 respiratorë nga Danimarka

Shqipëria po përballet me një situatë të vështirë, si pasojë e COVID-19. Të infektuarit janë në shifra të larta. Për fat të keq, e...

“Erë paqeje”, Greqia dhe Turqia gati për bisedime

Pas tensioneve që kanë muaj që po zgjasin mes Greqisë dhe Turqisë për kërkimet nën ujore, në atë që konsiderohet prej dy vendeve si...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...