E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

La programin 1 javë pas nisjes, ja pse u largua Veleshnja nga ‘Shiko kush luan’

Aktori i “Portokalli”-së, Rezart Veleshnja, regjistroi vetëm një puntatë në programin “Shiko kush luan” dhe më tej nuk u pa më. Menjëherë vendin e tij e zuri aktori i humorit Irgen Çela.

Ndonëse moderatorja Luana Vjollca nuk dha asnjë shpjegim rreth këtij ndryshimi të papritur, e po ashtu as nga ana a Veleshnjas nuk pati asnjë reagim, “dosja.al” është portali që duket se ka zbuluar detajet.

Thuhet se aktori dhe moderatorja, njëkohësisht autorja e programit kanë pasur një debat të fortë mes tyre pas kuintave. Debat ky që ka bërë që Luana ta largojë aktorin nga programi, si dhe ka bërë që emisioni të rregjistrohej dhe një herë tjetër, mirëpo ende nuk dihen rrethanat e plota të rastit.

Debati mes palëve është mbajtur sekret, ndërsa Rezarti ka fshirë të gjitha fotot që ka publikuar nga emisioni, duke lënë vetëm atë me Lori Hoxhën (pronaren e tij).

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...