E shtunë, 31 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

Ky shtet pëfshihet nga moti më i ftohtë në 22 vitet e fundit

India Veriore është përfshirë nga moti më i ftohtë në këto 22 vitet e fundit.

Departamenti Meteorologjik Indian shkruan se: “Kushtet e rënda të ftohta ishin për shkak të këmbënguljes së erërave të ftohta nga veriperëndimi, të kombinuara me kushte të tjera të favorshme të motit”.

Temperatura minimale në Delhi u regjistrua 4.2 gradë Celcius, pra rreth 6 gradë nën mesataren.

Shtetet e Punjabit, Haryana, Chandigarh, Delhi, Uttar Pradesh dhe Rajasthan kanë përjetuar një periudhë të ftohtë që nga 15 dhjetori. Ndërkohë, Srinagari në Kashmir regjistroi të mërkurën natën më të ftohtë me 4,3 gradë Celsius.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...