E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Ky është projekti mafioz që do të shkatërrojë Korçën”

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar ditën e sotme një investim që do të kryhet në Korçë. Bëhet fjalë për një termocentral 500 megavatësh për të ngrohur dhe furnizuar me energji qarkun, me një kosto 350 mln euro.

Me një postim në faqen e tij në Facebook, Berisha shkruan se projekti “Rama- Peleshi- File është tipik mafioz”. Janë jo të paktë njerëzit që kundërshtojnë këtë ndërtim.

Duke iu referuar denoncimit te Berisha, sipas një sondazhi online, 92% e korçarëve rezultojnë të jenë kundër ndërtimit të TEC-it. Gjithashtu, Berisha shton se kemi të bëjmë me një përbindësh që do të denatyrojë Korçën, dhe që është një projekt mafioz i bërë nga Rama e Peleshi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...