E shtunë, 28 Nëntor, 2020
6 C
Tirana

“Ky është djali im Beau”, Biden ngatërron mbesën me djalin e vdekur

Më të lexuarat

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Kurba e Covid mbetet e lartë në vend, 10 viktima

Situata epidemiologjike në vend, mbetet e rënduar pasi vijojnë të regjistrohen shifra të larta të të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informon...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” i nxjerr bojën emisionit, nxjerr prapaskenat

Një ish-konkurrent i “Për’puthen” ka publikuar fotot e dyshimta të lojtarit të këtij edicioni, Atdheut, para se të bëhej pjesë e emisionit. Siç duket...

“Një pllakë tektonike po lëviz”, sizmologu i njohur turk paralajmëron banorët

Gjatë paradites se sotme, lëkundje të forta u ndjenë në Turqi, duke i shtuar edhe më tej panikun qytetarëve se do të rikthehet situata...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Pamje të rënda nga aksidenti i yllit të Arsenalit, udhëtonte me mjetin luksoz

Pamje të tmerrshme të aksidentit të mesfushorit të Arsenalit, Joe Willock, kanë bërë xhiron e rrjetit. Ai po udhëtonte me mjetin e tij luksoz...

Joe Biden bëri një gafë të madhe ditën e zgjedhjeve, ndërsa prezantoi mbesën e tij Finnegan si djalin e tij të ndjerë Beau Biden. Më pas e thirri atë me emrin e kushëririt të saj Natalie, para se ta prezantonte më në fund saktë Natalie si vajza e Beau, për një turmë mbështetësish në Filadelfia.

Ky është djali im, Beau Biden, i cili shumë prej jush ndihmuat në zgjedhjen e Senatit në Delaware”, tha ai ndërsa vuri krahun rreth shpatullës së Finnegan.

Gafa e fundit nga Biden, i cili vuan nga belbëzimi, erdhi ndërsa ai iu drejtua një turme të madhe mbështetësish në Filadelfia, vetëm disa orë para se të mbylleshin votimet.

Kjo shënoi ndalesën e dytë në një turne në dy qytete në Pensilvani të martën. Ndërsa Demokratët luajtën një lojë të fundit për shtetin e fushës së betejës, ku anketuesit dhe të dy partitë politike mendojnë se gara e Shtëpisë së Bardhë mund të fitohet ose humbet.

Lexo edhe :   Trump: Largohem nëse Biden fiton Kolegjin Elektoral

Në ndalesën e tij të parë ai vizitoi shtëpinë e tij të fëmijërisë në Scranton të martën në mëngjes, ku la një mesazh prekës në murin e dhomës së ndenjes.

Kandidati demokrat shkroi mesazhin: Nga kjo shtëpi, në Shtëpinë e Bardhë me hirin e Zotit.

Përkrah këtij mesazhi shënoi dhe nënshkrimin e tij dhe datën e zgjedhjeve presidenciale të 59-të të SHBA.

Biden e nisi ditën e zgjedhjeve, duke marrë pjesë në meshë dhe duke vizituar varrin e djalit të tij Beau në Delaware.

Burimi i lajmit: https://www.dailymail.co.uk/news/article-8909537/Joe-Biden-starts-election-day-attending-morning-mass-visiting-son-Beaus-grave-Delaware.html

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...