E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Kushtonte 1.4 milionë dollarë, Ferrari përfshihet nga flakët në mes të rrugës

Një “Ferrari” i rrallë F40 është përfshirë nga flakët në rrugën Monte Carlo në Monaco.

Mjeti i cili kushton 1.4 milionë dollarë u dogj dhe u bë shkrumb e hi. Ende nuk është zbuluar se kush është pronari i tij dhe pse mjeti u përfshi nga flakët.

Shtëllunga të mëdha tymi shihet të dalin në pjesën e pasme të makinës italiane, e cila mund të arrijë një shpejtësi prej 228 km/orë.

Automjeti është një nga 1.311 F40 të bëra nga fundi i viteve 1980 deri në fillim të viteve 1990, të cilat janë ndër makinat më të shpejta në rrugë. Videoja u regjistrua të martën e kësaj jave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....