E martë, 3 Gusht, 2021
18.5 C
Tirana

Kushton plot 50 mijë euro në ditë, ja dieta e çmendur e Ronaldos

Ai është në formë të shkëlqyer por edhe një nga futbollistët më të lakuar për sa i përket karrierës.  Ai po I habit të gjithë Cristiano Ronaldo po i habit të gjithë me performancën e lartë pasi edhe pse tashmë në një moshë 33-vjeçare ai vazhdon të shënojë gola duke ndihmuar ekipin e tij që të kualifikohet për në gjysmëfinalet e Championss League.

Por kush është sekreti I Ronaldos për të shkëlqyer çdo ditë e më shumë?

 Ylli  portugez përdor një pajisjeje që quhet “Dhoma e ftohjes” ku ai e  ka instaluar në vilën e tij luksoze. Përdorimi i saj kushton rreth 50 mijë euro në ditë.

“Për mbajtjen e trupit në formë, Ronaldo ka vendosur rregullat e tij personale. Karbohidrate dhe proteina me shumicë, kështu fillon dita e tij.

Bashkë me to vijnë peshku dhe perime të ziera, fruta të ndryshme, ujë dhe lëngje të shtrydhura. Sigurisht të freskët. Së bashku me ekspertët e tij që e konsultojnë, Ronaldo praktikon edhe një regjim të kontrolluar të gjumit. Ai fle pesë orë në ditë nga 90 minuta. Më pas ushtron stërvitjen e tij të zakonshme në palestrën e shtëpisë, ku kalon përditë 4 orë të jetës. Duke ngritur pesha që arrijnë së bashku deri në 23 ton. Më pas përdorë teknika moderne rikuperimi.

Një pajisje që quhet “Dhoma e ftohjes” ku portugezi e ka instaluar në vilën e tij luksoze. Përdorimi i saj kushton rreth 50 mijë euro në ditë. Në fund të ditës, radhën e ka masazhi. Ku një staf i specializuar kujdeset për relaksim e tij të përditshëm. Një profesionist i vërtetë” shprehet Marko Ruiz.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Emërohet zv/ambasadori i SHBA në Shqipëri, dikur ka punuar shofer e kuzhinier

Demian Smith do të jetë zv/ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Lajmin e ka përcjellë Ambasada, ku zbulon ndër të tjera...

Shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Cov*d-19

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dhënë lajmin e shumëpritur, se shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Covid-19. Këtë ai e ka konkretizuar përmes fakteve,...

Ti thua se Berisha është problem? Jo, nuk është!

Nga: Frrok Çupi Se si te vjen, thuajse si poshtërim, të merresh tani me Sali Berishën. Ai shkoi, ça të bësh më! Do të thuash...

U tha se ndërroi jetë, 40-vjeçarja është jashtë rrezikut bashkë me të birin

Gjatë ditës së sotme, qarkulloi një lajm i pavërtetë mbi vdekjen e gruas 40-vjeçare, ku pretendohej se nuk ia doli dot mbanë pas shpërthimit...

“Përvëlohet” Greqia/ “Shteti në këmbë”, autoritetet në alarm për energjinë  

Në Greqi, temperaturat kanë tejkaluar 55 gradë celsius. Ndodhur në këto kushte, qytetarët po kosnumojnë shumë energji për të përdorur kondicionerët, e për të...