E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Kush është 32-vjeçari i kthyer nga Spanja, që plagosi të dashurën në hotel

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me plagosjen në autostradën Tiranë-Durrës, ku një 32-vjeçar qëlloi me pistoletë të dashurën 23-vjeçare, në ambientet e një hoteli.

Autori i plagosjes është shtetasi Fatbardh Dervishi, i cili njihet edhe me mbiemrin Doda. Ky shtetas kishte ardhur nga Spanja pak ditë më parë.

Dyshohet se 32-vjeçari ka qenë në gjendje të dehur, kur i është shkrepur arma aksidentalisht, duke plagosur të renë në shpatull.

Menjëherë pas plagosjes, djali ka ikur nga hoteli, duke e lënë 23-vjeçaren Edis Koroveshi vetëm në dhomë. Kanë qenë punonjësit e hotelit, të cilët kanë njoftuar policinë dhe kjo e fundit ka transportuar me ambulancë të renë në spital. Policia ka ngritur pika të shumta kontrolli për kapjen e autorit të plagosjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...