E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Kurti ‘përfshihet’ në zgjedhjet e SHBA-ve, thirrje për të votuar Joe Biden

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është ‘përfshirë’ në zgjedhjet presidenciale në SHBA.

Përmes një video-mesazhi në Facebook, Kurti iu ka bërë thirrje shqiptarëve të Amerikës, që ta votojnë për kandidatin demokrat, Joe Biden.

Kurti tha se Biden është mik i vërtetë i shqiptarëve.

Albin Kurti: “Që nga vitet 90-të, Joe Biden është një mbështetës i palëkundur i shqiptarëve në Ballkan. Ishtë ndër të parët që denoncoi fashizmin serb në epokën e Millosheviçit, që bëri thirrje për ndërhyrje amerikane në Bosnjë, dhe më pas në Kosovë, që kërkoi ndjekjen penale të kriminelëve serbë të luftës; dhe që mbështeti pavarësinë dhe njohjen e Republikës së Kosovës’’.

Zgjedhjet presidenciale në SHBA do të zhvillohen me 3 nëntor, mes presidentit aktual, Donald Trump dhe Joe Biden.

Thirrje për mbështetje të Joe Biden për President të ShBA-së A call for support of Joe Biden for President of the USA

Thirrje për mbështetje të Joe Biden për President të ShBA-sëA call for support of Joe Biden for President of the USA

Publiée par Albin Kurti sur Vendredi 16 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...