Ekonomi

Kursi i këmbimit për sot, Euro sërish në rënie

               Publikuar në : 10:58 - 09/02/19 S.N

Pas rritjes së lehtë që pati në fillim të kësaj jave, monedha Europiane ka pësuar sërish luhatje. Këtë fundjavë Euro ka njohur rënie me 0.03 pikë, teksa këmbehet me 124.26 lekë.

E kundërta ka ndodhur me Dollarin dhe me Paundin Britanik. Ky i fundit ka shënuar rritje me 0.72 pikë, ndërsa monedha amerikane me 0.04 pikë.

Më poshtë keni kursin e këmbimit valutor sipas Bankë së Shqipërisë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT