E enjte, 9 Korrik, 2020
34 C
Tirana

“Kurrë s’do ndalem së falenderuari”, e fejuara e Boris Johnson nuk përmbahet

Më të lexuarat

Merret vendimi/ Ja me sa vite burg dënohet Dritan Dajti

Gjykata e Elbasanit i ka bashkuar dy dënime në një ndaj Dritan Dajtit duke e dënuar përfundimisht me 25 vite burgim. Dritan Dajtit i kanë...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Ekzekutimi i dy personave në Laç, Gjykata liron nga burgu Kreshnik Tushën

Kreshnik Tusha së fundmi është liruar nga burgu. 21-vjeçari, u ndalua nga policia për ngjarjen e 30 majit në Laç, ku mbetën të vrarë biznesmenët...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Shqiptari që vuri gurin më të madh në themelet e kulturës islame

Frank Llojd Wright, një nga arkitektët më të mirë të kohës sonë shkroi në librin e tij: ‘Dy arkitektë kanë ardhur në tokë. I...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

Lista e plotë/ Ja vendet ku shqiptarët udhëtojnë pa viza, por edhe ato ku viza duhet

Jemi në vigjilje të Krishtlindjeve dhe shumë pranë Vitit të Ri. Një pjesë e shqiptarëve duan që t’i kalojnë këto festa jashtë vendit. Por...

Kush është vajza e ish-ministrit të Mbrojtjes që propozon Cakaj për të zëvendësuar Hobdarin

Luela Hajdaraga është propozuar nga ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, për të marrë postin e ambasadores shqiptare në Greqi. Luela është vajza e...

Moderatorja shqiptare e sportit ngacmon me fotot nga plazhi (FOTO)

Hygerta Sako njihet si një ndër moderatoret më të spikatura të sportit në Shqipëri. Ajo ende josh me format e saj trupore. Prezantuesja e “Rubrika...

E fejuara e kryeministrit britanik, Carrie Symonds, ka shprehur falenderimet e saj për stafin e spitalit që u kujdesën për Boris Johnson. Symond, e cila është në pritje të fëmijës së tyre të parë, shkruan në rrjetet sociale se mjekët kanë qenë të jashtëzakonshëm.

“Bekimet e mia shkojnë për të gjithë ata që kanë kaluar në situata të ngjashme dhe kanë qenë të shqetësuar për të dashurit e tyre. Unë nuk mund të resht së falenderuari stafin e spitalit St Thomas, kanë qenë të jashtëzakonshëm. Unë kurrë nuk do të jem në gjendje t’ju paguaj dhe kurrë nuk do të ndalem së falenderuari”, shkruan ajo.

Kryeministri i Britanisë ka dalë nga spitali, dhe kurimin do ta vazhdojë në shtëpi. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Johnson, të gjitha mjekimet do t’i marrë në shtëpinë e tij, ndërsa tashmë ndodhet në gjëndje të stabilizuar.

Lexo edhe :   “Pacientë të rinj me simptoma të rënduara”, Manastirliu lëshon thirrjen e fortë (FOTO)

Johnson ka falenderuar të gjithë stafin mjekësor për shërbimin që ata i ofruan gjatë kësaj periudhe të vështirë, e cila zgjati rreth një javë. Më herët, shtypi britanik gjatë javës shkruante,  se si shkak i përkeqësimit të situatës, Johnson nuk mund t’ia dilte. Dhe pse kryeministri britanik qëndroi në karantinë për 2 javë në shtëpinë e tij, shëndeti i tij u përkeqësua, duke u detyruar nga mjekët që të shtrohej në spital, në repartin e terapisë intensive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pse trupi ynë shkurtohet kur plakemi

Nga Adam Hawkey “The Conversation” Ndërsa mund të jemi të ndërgjegjshëm se një humbje e shikimit, dëgjimit dhe kujtesës, është një shenjë e plakjes, diçka...

Manastirliu: Përdorimi i maskës e ul me 70% përhapjen e infeksionit

Çdo ditë e më shumë po raportohen më shumë të infektuar. Pavarësisht thirrjeve të vazhdueshme të mjekëve e ministres Manastirliu, duket se situata nuk...

“Alo Edi jam. Të lutem laj duart shpesh!”/ Kreu i AKEP sqaron pse u lejua një mesazh i tillë

Në muajin mars, një mesazh zanor bllokonte thirrjet në telefonitë celulare, e ku protagonist ishte kryeministri Rama. Ai përsëriste të gjitha rregullat që duhen...

Theu rregullin e izolimit ndonëse ishte i infektuar, shkon në supermarket dhe bën ‘selfie’

Një 32-vjeçar në Zelandën e Re ka thyer të gjitha rregullat, duke dalë në publik, ndonëse ishte i infektuar me koronavirus. I riu nuk...

“Do pezullojmë punën nëse…”, Shoqata e Transportit jep paralajmërimin e fortë

Pas një zhurme të madhe që u krijua me nisjen e punës së shërbimit urban, pakënaqësitë kanë dalë në dritë që në ditët e...