E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

“Kur të të jap një birrë”, përgjimet e reja mes Fredi Alizotit dhe Drejtorit të Policisë

Ish deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka publikuar këtë të martë në emisionin Opinion një sërë përgjimesh audio të prokurorisë, të cilat inkriminojnë drejtuesit e lartë të policisë.

Sipas ish-deputetit, drejtorët e lartë të policisë, konkretisht kreu i policisë së Fierit, ka folur me Fredi Alizotin, personi i përfshirë në dosjen Babale, ku dilte i përfshirë në trafik droge vëllai i ish Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Kujtojmë se Fredi Alizoti tha në dëshminë e tij në prokurori se ai kishte qenë personi që kishte imituar Geron Xhafajn, vëllain e ish Ministrit, duke u shtirur sikur ky i fundit të merrej ende me trafikun ndërkombëtar të drogës.

Por sipas PD-së dhe përgjimeve të fundit të bëra publike këtë të martë, rezulton se Alizoti është blerë nga socialistët dhe pushtetarët më të lartë në polici, që të “shfryjë” skandalin e audio-përgjimit mes Babales e Geron Xhafajt, muaj të shkuar, ku flitej hapur për trafik droge.

SQARIM Personi 1- Drejtori i Policisë Berti Nushi  Personi 2- Fredi Alizoti

Zbardhje e bisedës

Personi 1: Fredi
Personi 2: Hë vlla!
Personi 1: Çfarë po bën?
Personi 2: Çfarë do bëj? Kam dal
Personi 1: Si ke qenë?
Personi 2: Mirë, po ti?
Personi 1: Nga shtëpia, mirë?
Personi 2: Mirë mo, hajd!
Personi 1: Ku e more vesh se kush jam unë
Personi 2: Si?
Personi 1: Ku e more vesh që jam unë ore?
Personi 2: Si Leti më dukesh!

Personi 1: Si kush?
Personi 2: Si Leti
Personi 1: Mirë, ku ta japi Leti një birrë ty?
Personi 2: A?!
Personi 1: Ku e do një birrë?
Personi 2: Ore ku je tani?
Personi 1: Jam Berti ore Berti!
Personi 2: Aaa, çkemi?
Personi 1: Mire, si ke qenë?
Personi 2: Po mirë, shtyemi.
Personi 1: Ke patur ndonjë problem?
Personi 2: A?!
Personi 1: Ke patur ndonjë problem?
Personi 2: Po jo mo, jo!
Personi 1: Ku do ta pimë një birrë, ku të jesh i qetë?
Personi 2: I qetë jam, i qetë ore!
Personi 1: Jo, jo që të ndjehesh ti i qetë thash, ku në çfarë vendi?
Personi 2: Ore kush je ti tani , se si shumë po më çakordon?!
Personi 1: Bert Nushi! Drejtori o vëlla drejtori!
Personi 2: a? Ooo të mora vesh, po unë jam në Tiranë tani.
Personi 1: Je për Tiranë?
Personi 2: Jo, jam në Tiranë tani, më fal ëë!
Personi 1: Ke ndonjë punë urgjente, çfarë do bësh?
Personi 2: Jo ore, rrofsh po unë jam në Tiranë tani sa zbrita, kur të marrë në tëlëfon?
Personi 1: A je në Tirani ti?

Personi 2: Po!
Personi 1: Ou, po ku, çfarë vendi je në Tiranë?
Personi 2: Ja ta thoi vëllai tani, sa zbrita, te Tirana e Re, te lokali po marrë një kafe.
Personi 1: Ashtu ëë?
Personi 2:Ee!
Personi 1: Po erdha unë do të jap unë një kafe. Po qe se ashtu do të dërgoj dikë aty, mirë?
Personi 2: Urdhëro?
Personi 1: Po qe se do nisem unë nga Fieri, do vij unë.
Personi 1: Po!
Personi 2: Po, sa do rrish në Tiranë Ti?
Personi 2: Unë sot këtu jam.
Personi 1: A je sot aty ëë?
Personi 2: Ee
Personi 1: Çfarë ke ti? Ka ndonjë gjë?
Personi 2: Jo, hiç donim të pyesnim ke patur ndo një problem, ke patur ndonjë shqetësim?
Personi 1: Ore kam pasur një, ta them unë ty, s’ta them në telefon.
Personi 1: Po prandaj s’doja të flisja në telefon unë
Personi 2 : Ee e ke parasysh vetë ti…
Personi 1: Do që të vij në Tiranë të takoj?
Personi 2: Hajde vëlla, hajde
Personi 1: Mirë ok, mirë.
Personi 2: Hajd
Personi1: Mirë se numrin e kam…
Personi 2: Më fal se nuk të njoha!
Personi 1: Jo ore jo çfarë problemi ka
Personi 2: Të më falësh ëëë
Personi 1: Mirë, mirë/Opinion.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...