E hënë, 6 Prill, 2020
11 C
Tirana

“Kur të shërohem, do më ftoni për drekë”/46-vjeçarja italiane humb jetën nga koronavirusi

Lexo edhe ...

Vuan nga koronavirusi, kryeministri britanik dërgohet në spital

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson është dërguar ditën e sotme për kontroll në spital. Vizita e tij në spital vjen 10 ditë pasi Johnson...

“Ditë më të mira do vijnë”/Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj

Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth ll iu është drejtuar me një mesazh britanikëve, duke u shprehur se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në...

​Pështyu qëllimisht mbi ushqime, arrestohet i riu në Britani

Një 20-vjecar nga Britania e Madhe është arrestuar pasi u kap duke pështyrë disa artikuj ushqimorë në një supermarket. I riu hyri në një dyqan...

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

46-vjeçarja italiane, Arianna Busetto është një nga viktimat më të reja të koronavirusit, i cili në pjesën më të madhe të rasteve ka vrarë të rriturit mbi moshën 70-vjeç, me të paktën një sëmundje të mëparshme.

Sipas OglioPoNews, disa ditë më parë Arianna u kishte shkruar miqve të saj në Facebook, se kur të shërohej të gjithë do ta ftonin atë për darkë.

“Kur të shërohem do të më ftoni të gjithë në drekë apo darkë”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Facebook.

Arianna e cila sapo kishte mbushur 46 vjeç, kishte studiuar në Venecia dhe më pas kishte punuar në turizëm, dhe në fund ishte transferuar në Lombardi.

“Ne ishim takuar të enjten, kishim thënë që do të takoheshim në darkë kur gjithçka të mbaronte”, tha një koleg i saj për mediat italiane.

Por fatkeqësisht 46-vjeçarja ndërroi jetë pasi gjendja e saj ishte përkeqësuar në ditët e fundit. Arianna nuk raportohet të ketë pasur ndonjë sëmundje tjetër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Vuan nga koronavirusi, kryeministri britanik dërgohet në spital

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson është dërguar ditën e sotme për kontroll në spital. Vizita e tij në spital vjen 10 ditë pasi Johnson...

“Ditë më të mira do vijnë”/Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj

Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth ll iu është drejtuar me një mesazh britanikëve, duke u shprehur se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në...

​Pështyu qëllimisht mbi ushqime, arrestohet i riu në Britani

Një 20-vjecar nga Britania e Madhe është arrestuar pasi u kap duke pështyrë disa artikuj ushqimorë në një supermarket. I riu hyri në një dyqan...

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

Qetësohet situata në Francë, bilanci për 24 orët e fundit

Më në fund edhe Franca ka shënuar një ulje mjaft të ndjeshme, në numrin e viktimave nga koronavirusi. Pas dy ditëve (2 dhe 3 prill)...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT