E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Kulluri: Rama rri 7 orë në TV, s’ka kohë për të bërë masterplane

Ish-anëtari i Këshillit të PD-së, Ervin Kulluri ka thënë për kryeministrin Edi Rama se pjesën më të madhe të kohës është në televizion, duke injoruar sipas tij çështje me rëndësi sa i takon mënyrës së administrimit të situatës pas tërmetit që shkaktoi dëme të mëdha.

I ftuar këtë mbrëmje në “Report Tv”, këshilltarit Bashkiak Albert Nikolla u shpreh në një moment se Rama ka përgatitur një masterplan për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti.

Lidhur me këtë deklaratë ndërhyri Kulluri i cili iu përgjigj me ironi: “Rama rri 7 orë në TV, ku e gjeti kohën për të bërë masterplane dhe të marrë vendime? Duhet të ulesh ta bësh, të caktosh vendin. Duhet ta korrigjosh, duhet të thuash ide, jo masterplan”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Basha: Taksa e sheshtë 9%, çlirim për financat e sipërmarrjes shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se ulja e taksës nga 15 në 9%, do të çlirojë financat e sipërmarjes shqiptare. ''Ulja e taksës...

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...