E shtunë, 26 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Kukësi kontakton lojtarin e Kombëtares, marrëveshje thuajse e mbyllur me një tjetër sulmues

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Kukësi tenton Azdren Llullakun. Nuk bëhet fjalë vetëm për një dëshirë, por më shumë se kaq. Burime të sigurta zbulojnë për “Panorama Sport” se klubi e ka kontaktuar tashmë dhe ia ka bërë të qartë se e ka në plane, e megjithatë pengesë mbetet kontrata e lojtarit. Ai është i lidhur edhe për 6 muaj me Shahtjor Soligorskun.

azdren-llullaku-1

Vetë sulmuesi ka nisur negociatat me bjellorusët që të prishë marrëveshjen në mënyrë konsensuale, por mbetet për t’u parë nëse do t’i miratohet apo jo kjo kërkesë. Gjasat janë që edhe mund t’i bindë drejtuesit e klubit ku militon, por jo gjithçka është në dorën e sulmuesit. Ky vit po mbyllet pa asnjë trofe për verilindorët, megjithatë për sezonin e ri drejtuesit kanë filluar planet e mëdha që tani. Me Vasil Shkurtajn që do të largohet në mbyllje të këtij kampionati dhe Kristal Abazajn që i mbaron huazimi, sulmi do të “varfërohet” ndjeshëm.

E vetmja formë për të qenë të blinduar në repartin e avancuar është afrimi i një lojtari me peshë si 32-vjeçari, që për më tepër është edhe kontingjent i Kombëtares shqiptare. Vërtet mund të ketë kosto financiare, por presidenca ka treguar në këto vite që nuk kursehet kur vjen fjala për të tillë elementë.

Llullaku2

Nuk është hera e parë që Kukësi e do kosovarin, madje para se të transferohej në Bjellorusi (konkretisht në qershorin e 2019-ës), palët ishin në negociata tejet serioze për arritjen e një akordi. Për këtë kampionat Llullaku numëron vetëm 7 ndeshje me Shahtjorin, ndërsa ende nuk e ka gjetur rrugën e rrjetës.

“PAZARI” PËR TË TJERËT

Në numrin e një dite më parë, gazeta zbuloi planet e Kukësit për merkaton. Ata kanë kontaktuar Ardit Hilën, i cili militon në radhët e ekipit të Prishtinës në kampionatin kosovar. Ish-mesfushori që u shpall kampion një vit më parë me Partizanin ka një opsion për qëndrimin edhe një tjetër sezon tek ekipi kosovar, por do të dëshironte rikthimin në kampionatin shqiptar, gjithnjë nëse do t’i përputhen edhe interesat ekonomikë.

Në listën e verilindorëve janë edhe tre lojtarë të Apolonisë. Klubi thuajse e ka mbyllur marrëveshjen me sulmuesin Efiong Ejoh, i cili shihet si një alternativë e vlefshme në fazën ofensive. Pëlqehet edhe Redon Mihana, sulmuesi i talentuar i fierakëve. 21-vjeçari këtë sezon ka shënuar tetë gola dhe ka ndihmuar skuadrën në ngjitjen drejt Superiores. Nënkampionët kanë në “lupë” edhe portierin Romeo Harizaj, por për të në garë është edhe Tirana. /Panorama Sport

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Njeriu i parë që mundi virusin HIV, është duke vdekur nga një tjetër sëmundje

Amerikani Timothy Ray Brown, i cili është një nga njerëzit e paktë që kaloi me sukses virusin HIV, po i rrezikohet jeta nga leukemia. Brown...

Situata në akset rrugore pas shiut, Balluku: Gjithçka është nën kontroll

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka folur në lidhje me situatën e akseve rrugore, për shkak të përkeqësimit të motit. Ministrja thekson se...

Britani/ Protestë kundër masave kufizuese, qytetarët përplasen me policinë

Të paktën 15,000 persona janë mbledhur në sheshin Trafalgar në Britaninë e Madhe, për të protestuar kundër vendosjes së karantinës. Të pranishmit në protestën që...

Taksa e sheshtë 9%, Basha: Do të konsolidojë shtresën e mesme

Kreu i PD-së, Lulzim Basha thotë se taksa e sheshtë 9% është një rrugë përmes së cilës do të konsolidohet shtresa e mesme e...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...