E diel, 16 Janar, 2022
15.5 C
Tirana

Kuba në krizë ekonomike, nipi i Fidel Kastros mburret me makinën e tij të re

Nipi i ish-kryeministrit të Kubës,Fidel Kastro, Sandro ka publikuar ditën e sotme një video duke u mburrur për makinën e tij të re. Publikimi i videos nuk është pritur mirë nga banorët e Kubës, pasi vendi është në krizë ekonomike për shkak të pandemisë, shkruan Daily Mail.

Gjatë videos që ka publikuar, Sandro thotë me ironi se njerëzit e thjeshtë duhet të nxirrnin ‘lodrat e tyre të vogla’.

“Ju e dini që ishin njerëz të thjeshtë, por herë pas here duhet të nxjerrim lodrat e vogla që mbajmë në shtëpi”, dëgjohet të thotë Sandro.

Video ka nxitur reagimet e shumë personave në Kubë për shkak të fjalëve me ‘nocion tallës’ që Sandro ka thënë, në një kohë kur shumë persona në Kubë kanë mbetur pa punë për shkak të pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...