Kthjellime dhe vranësira, si parashikohet moti për sot

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme, të cilat pësojnë zhvillim duke sjellë shira të izoluar në zonat qendrore dhe jugore. Pasditja dhe kryesisht mbrëmja ri-kthejnë kthjellimet në vend.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale, duke u luhatur nga 1°C mëngjesi deri në 19°C mesdita.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar dallgëzim 2 ballë.