E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Kthesë e papritur në hetimet për vrasjen e Eglantina Bucit, flet i vëllai: Të më ekzekutojnë nëse e kam bërë unë

Një tjetër dëshmi lidhur me vrasjen e Eglantina Bucit, duket se do të përbëjë kthesë tek hetimet.

23-vjeçarja u qëllua me një plumb në nofull, dhe më pas u gropos dhe u fsheh nga babai dhe vëllai.

Shkëlzen Buci, në një rrëfim për emisionin “Me Zemër të Hapur”, në News 24, mësohet se ka thënë se nuk është ai personi që vrau Eglantinën.

“I penduari të tregojë autorët e vërtetë të vrasjes. Nëse kam vrarë motrën, të më ekzekutojnë”, mësohet të jetë shprehur ai, referuar dëshmisë së bashkëpunëtorit të drejtësisë, i cili e vë gishtin tek Shkëlzeni për vrasjen e Elgantinës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...