E shtunë, 28 Mars, 2020
11 C
Tirana

Kthehen në Shqipëri familjet që u strehuan në Kosovë pas tërmetit

Lexo edhe ...

Juventus mer vendimin për pagat e lojtarëve

Lojtarët dhe trajneri i ekipit të parë heqin dorë nga një pjesë e pagës. Kursimi... 90 milion euro. Juventus është skuadra e parë italiane që...

Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme pas koronavirusit

Lëvizja Vetëvendosje tha të shtunën se deklaratat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për këshillime me partitë politike për formimin e qeverisë së re,...

Rama: Ata që shajnë e mallkojnë do t’i mohojnë ato që thonë sot

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video përmes së cilës tregon se aksioni humanitar për të ndihmuar njerëzit në nevojë në këto...

30 mjekë dhe infermierë drejt Italisë/ Meta: Mirënjohje dhe krenari

30 mjekë dhe infermierë shqiptarë janë nisur ditën e sotme në drejtim të Italisë, e cila prej javësh është gjunjëzuar nga koronavirusi. Qeveria shqiptare ka...

Vetëm gjashtë persona nga Shqipëria kanë mbetur në palestrën e gjimnazit “Gjon Buzuku” në Prizren, nga 120 që ishin të strehuar pas tërmetit.

Xhevahir Ragipi ka qëndruar një javë këtu me familjen e tij dhe të enjten po pret që të niset për në Durrës, raporton “KTV”.

Qytetarët e tjerë që u strehuan në Prizren pas tërmetit të 26 nëntorit, po kthehen në mënyrë vullnetare nëpër shtëpitë e tyre.

Drejtori i Emergjencës në Prizren, Faruk Dakaj thotë se ata po kërkojnë vetë që të kthehen në Durrës.

Ndërkohë, thirrje qytetarëve për t’u kthyer në Shqipëri u ka bërë të enjten edhe kryeministri shqiptar, Edi Rama.

Ai ka theksuar se situata po shkon drejt përmirësimit dhe të kthyerit do të akomodohen nëpër hotele.

Kujtojmë se vetëm në Kampin Inovativ në Prizren, u sistemuan mbi 500 shqiptarë të prekur nga tërmeti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Juventus mer vendimin për pagat e lojtarëve

Lojtarët dhe trajneri i ekipit të parë heqin dorë nga një pjesë e pagës. Kursimi... 90 milion euro. Juventus është skuadra e parë italiane që...

Vetëvendosje kërkon zgjedhje të jashtëzakonshme pas koronavirusit

Lëvizja Vetëvendosje tha të shtunën se deklaratat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi për këshillime me partitë politike për formimin e qeverisë së re,...

Rama: Ata që shajnë e mallkojnë do t’i mohojnë ato që thonë sot

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video përmes së cilës tregon se aksioni humanitar për të ndihmuar njerëzit në nevojë në këto...

30 mjekë dhe infermierë drejt Italisë/ Meta: Mirënjohje dhe krenari

30 mjekë dhe infermierë shqiptarë janë nisur ditën e sotme në drejtim të Italisë, e cila prej javësh është gjunjëzuar nga koronavirusi. Qeveria shqiptare ka...

Kosovë/ Shkon në 90 numri i të prekurve nga koronavirusi

Autoritetet në Kosovë kanë pohuar se janë konfirmuar 2 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin total të të infektuarve në 90. Instituti...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT