E shtunë, 28 Nëntor, 2020
15 C
Tirana

Kryetari i LSI-së ‘tradhton’ Kryemadhin, jep dorëheqjen nga partia

Më të lexuarat

Tronditet Bulqiza/22-vjeçari u qëllua nga shoku i tij, ja çfarë ka ndodhur

Policia e Bulqizës duket se është drejt zbardhjes së ngjarjes së rëndë, ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën një i ri. 22-vjeçari...

U ekzekutua me 8 plumba në Belgjikë, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme, Brukseli u tmerrua nga të shtëna armësh, nga të cilat mbeti i vdekur një 38-vjeçar shqiptar. Ditën e sotme, është zbardhur identiteti...

A do të na mbrojë vaksina e Covid-19?

Pretendentët kryesorë në garën e vaksinave COVID-19 kanë patur nivele të ndryshme suksesi pas provave klinike, por çfarë do të thotë kjo për luftën...

Kurba e Covid mbetet e lartë në vend, 10 viktima

Situata epidemiologjike në vend, mbetet e rënduar pasi vijojnë të regjistrohen shifra të larta të të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19. Ministria e Shëndetësisë informon...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Ish-konkurrenti i “Për’puthen” i nxjerr bojën emisionit, nxjerr prapaskenat

Një ish-konkurrent i “Për’puthen” ka publikuar fotot e dyshimta të lojtarit të këtij edicioni, Atdheut, para se të bëhej pjesë e emisionit. Siç duket...

“Një pllakë tektonike po lëviz”, sizmologu i njohur turk paralajmëron banorët

Gjatë paradites se sotme, lëkundje të forta u ndjenë në Turqi, duke i shtuar edhe më tej panikun qytetarëve se do të rikthehet situata...

Pamje të rënda nga aksidenti i yllit të Arsenalit, udhëtonte me mjetin luksoz

Pamje të tmerrshme të aksidentit të mesfushorit të Arsenalit, Joe Willock, kanë bërë xhiron e rrjetit. Ai po udhëtonte me mjetin e tij luksoz...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

E bujshme nga Argjentina, Maradona ka firmosur të mos varroset

Diego Armando Maradona u nda nga jeta ditën e djeshme, krejt papritur, duke tronditur botën e sportit dhe jo vetëm. Megjithatë, legjenda argjentinase nuk mund...

Kryetari i LSI-së në Laprakë, Gentian Arapi, njofton me anë të rrjeteve sociale se ka dhënë dorëheqjen nga partia e Monika Kryemadhit.

Ai rrëfen se gjatë 6 viteve ka dhënë kontributin e tij në strukturat e LSI-së së Laprakës, dhe se lëvizja e tij nuk ka ndodhur pa një shkak. Arapi sqaron se Njesia 11 Laprakë ka marrë rezultate të pa arritura më parë.

Por ai ndjehet i fyer kur kjo punë intesive thyhet perballë, asaj që ai e konsideron një arrogance të pakuptimtë.

Në komentin e tij, Gentian Arapi shpjegon se ka dhënë dorëheqjen, me bindjen se ajo që na bashkon është puna dhe mirënjohja minimale, e cila na motivon të ecim përpara.

Statusi

Me shume perkushtim dhe besim pergjate ketyre 6 viteve kam dhene kontributin tim ne strukturat e LSI se Laprakes.

Jam njohur me shume anetar te vjeter dhe te rinj qe ashtu sikur une kane dhene shpirtin ne ngritjen e ketyre strukturave dhe kane punuar pa interes krah meje duke me besuar per nje te ardhme me te mire te ketij komuniteti.

I jam Mirnjohes secilit prej jush per punen dhe vendosmerine qe keni treguar ne fushatat qe kemi bashkeudhehequr dhe ju falenderoj perzemersisht qe keni besuar tek Genti.

Ne te dy fushatat e zhvilluara,te dashur simpatizant,LSI-NJESIA 11 LAPRAKE,ka marre rezultate te paarritura me pare dhe secili prej nesh eshte i vetdijshem per punen e palodhur,angazhimin nate e dite dhe perkushtimin tone per te qene gjithmone te gatshem per te mbushur sheshe dhe salla per te dale ballehapur ndaj kauzave tona.

Ndihem i fyer qe mesa duket gjithe kjo pune dhe ky angazhim i painteres i imi personal,i familjareve te mi dhe i te gjithe njerezve qe me kane mbeshtetur,i secilit prej jush,thyhet perballe nje arrogance te pakuptimte.

Lexo edhe :   Kryemadhi kundër karantinës së dytë: Do e shkatërronte ekonominë
Lexo edhe :   Kryemadhi, homazhe në varrin e Ismail Qemalit: Të ndalim shpopullimin

Ashtu sic kam njoftuar edhe strukturat e mia me te aferta ju bej me dije se nga ky moment nuk do te jem me pjese e Levizjes Socialiste per Integrim dhe as Kryetar i LSI-NJESIA 11 LAPRAKE.

Jap doreheqjen time me bindjen se ajo qe na bashkon eshte puna dhe Mirnjohja minimale qe na motivon te ecim perpara dhe ajo qe na ndan jane Parimet mbi te cilat ngritet nje pune dhe realizohet nje kontribut dhe Mosmirnjohja.

Sigurisht qe si individ nuk jam rritur ne LSI,por kam njohur shume te rinj qe angazhimin e tyre te pare e kane besuar tek ne dhe per ju qe me njihni dhe keni degjuar per mua ju them se me keni perseri prane jush per cdo shqetesim apo gezim tuajin.

Mirnjohja dhe respekti im per ju te dashur simpatizant,per punen tuaj,perkushtimin dhe mbeshtetjen qe me keni dhene nder vite nuk do te zbehet asnjehere pasi ne fund ajo c’fare mbetet eshte Njeriu dhe jo ambicia per pushtet.

Me respekt Genti

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...