E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Kryeministri italian tregon se çfarë ndikoi në shpërthimin e koronavirusit

Kryeministri italian, Giussepe Conte është shprehur se një nga arsyet që ka ndikuar në shpërthimin e koronavirusit është edhe keq menaxhimi i “një spitali”, jo në përputhje me protokollet.

Në fjalën e tij nga Frontiere su Raiuno, Conte i kërkoi kryebashkiakëve jashtë zonës së infektimit të mos veprojnë pa marrë indikacione nga Roma.

Deri më tani në Itali janë shënuar 7 viktima, 4 prej të cilëve vetëm ditën e djeshme. Ndërkohë numri i të infektuarve ka shkuar në 232, teksa pak më parë u verifikua edhe rasti i parë në pjesën e jugore të Italisë, në Siçili.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....