E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Kryeministri Edi Rama padit Sali Berishën

Kryeministri Edi Rama ka paditur Sali Berishën, për shpifje. Mësohet se Rama kërkon shpërblim për dëm moral nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai ka kërkuar shumën prej 100 mijë lekësh të reja si shpërblim moral, ndërsa padia po shqyrtohet nga gjyqtarja Fida Osmani. Berisha akuzoi Ramën për marrëveshjen e detit.

Padia ndaj Berishës është një nga 40 paditë e dorëzuara në Gjykatë nga kryeministri Rama pak javë më parë. Seanca e radhës do të mbahet më 11 prill.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lidhëset elektorale të Ramës dhe këpucët e palidhura ende të opozitës

Nga: Lorenc Vangjeli Ka një anekdotë që ilustron për mrekulli atë që po ndodh në këtë epilog mandati. Një luan ju del papritur përpara tre...

Dua Lipa: Gjyshi nuk pranoi të ndryshonte historinë për serbët (FOTO)

Dua Lipa ka rrëfyer një pjesë të pathënë rreth familjes së saj dhe së shkuarës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka folur me mjaft...

Përgjaken rrugët, makina përplas policen e rrugores

Gjatë mesditës, një makinë ka përplasur policen e rrugores e cila ishte në krye të detyrës. Një makinë me drejtues shtetasin me inicialet K.V.,...

Kur të ze çatia e shkollës

Nga: Skënder Minxhozi Ka insistuar më kot kolegu Lorenc Vangjeli, që t’i marrë një përgjigje konkrete Lulzim Bashës në lidhje me trashëgiminë që ka lënë...

Ramës nuk i del inati: Nën ujë janë Saliu, Iliri, Luli dhe Mona

Marrë shkas nga fjala e Ramës për përmbytjet, kryedemokrati Basha i ka kthyer menjëherë përgjigje, duke thënë se kryeminsitri bën propagandë me fatkeqësinë. Për...