E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Kryemadhi ‘shuplakë’ të fortë Ramës: Mos të lodhet me letrat qaramane, ta harroj dialogun

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Kryetarja e LSI-së, Monika Krymadhi, e cila u bë palë me protestuesit, i ka dhënë mesazhe të qarta kryeministrit Rama, se nuk do të pranojë dialogun e parashtruar prej tij. Ajo ka apeluar po kështu ndaj politikanëve, ku u kërkoi që të mos mendojnë vetëm për veten e tyre, por edhe për fatin e qytertarëve. Duke i mëshuar faktit se qytetarët kanë një jetë të vështirë, ajo tha se ata janë më të vendosur se kurrë në rrugën e tyre.

“Ne jemi politikanë, e duam vendin, se po të mos e duam vendin, nuk do të ishim këtu. Jemi europianë, dhe dëshira për në BE është e madhe”.

Kryemadhi i dha një shuplakë të fortë kryeministrit Rama, në lidhje me thirrjet e njëpasnjëshme për dialog, për të kaluar këtë ngërç që ka kapluar vendin.

“Mjafton të shikosh letrat qaramane të kryeministrit, mos të vazhdojë më ti provokojë qytetarët. Ti lërë qytetarët të protestojnë në mënyrë paqësore”.

Lexo edhe :   A është diktator Edi Rama?

Kryetarja e LSI-së, përmes mediave u bën thirrje qytetarëve që të shmangin dhunën.

“I bëj thirrje qytetarëve të distancohen nga çdo akt dhune, pasi viktima nuk është Edi Rama. Viktimat janë shqiptarët, Rama është shkaktari i viktimave.

Çdo lloj dhune që bëhet sot, i japin pikë Edi Ramës. Sot, kjo protestë që është protestë madhëshore, është çlirim shpirtëror jo vetëm për demokratët, por edhe për socialistët që ndjehen të izoluar prej Ramës. Dialogu ynë është kombëtar, që ka të bëjë me shqiptarët. Nuk ka dialog me kryetarët e partive”, tha ajo.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...