E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Kryemadhi shkel masat anti-COVID, Braçe publikon videon

Zv.kryeministri Erion Braçe denoncon sërish shkeljen e aktit normativ nga kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila është shfaqur këtë të dielë pa maskë.

Braçe është treguar i ashpër me papërgjegjshmërinë e treguar nga kryetarja e LSI-së. Kryemadhi ka zhvilluar homazhe te varrezat e Dëshmorëve, e ndërsa edhe këtë herë ajo ka shkelur masat anti-COVID.

Në kundërpërgjigje, Braçe ia kthen përmes pamjeve, referuar akuzave të parashtruara nga ana e opozitës sa i takon vonesës së ambulancave etj. Ai thotë se kjo është papërgjegjshmëri, ndaj nuk duhet të drejtojnë gishtin mbi qeverinë sa i takon situatës.

Statusi

KURRE TE LIGJSHEM!

Dhe pastaj ankohen per;
Tamponet-vonesen apo cmimin ne privat te tij,
Analizat-cmimin e tyre, Ilacet-cmimin e tyre,
Skanerin-cmimin e tij, Spitalin, Morgun dhe
vendin e denje ne morg!

#NUKUINFEKTONQEVERIA POR #PAPERGJEGJSHMERIA!

Ja ku e keni!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...