Kryemadhi shkel masat anti-COVID, Braçe publikon videon

Zv.kryeministri Erion Braçe denoncon sërish shkeljen e aktit normativ nga kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila është shfaqur këtë të dielë pa maskë.

Braçe është treguar i ashpër me papërgjegjshmërinë e treguar nga kryetarja e LSI-së. Kryemadhi ka zhvilluar homazhe te varrezat e Dëshmorëve, e ndërsa edhe këtë herë ajo ka shkelur masat anti-COVID.

Në kundërpërgjigje, Braçe ia kthen përmes pamjeve, referuar akuzave të parashtruara nga ana e opozitës sa i takon vonesës së ambulancave etj. Ai thotë se kjo është papërgjegjshmëri, ndaj nuk duhet të drejtojnë gishtin mbi qeverinë sa i takon situatës.

Statusi

KURRE TE LIGJSHEM!

Dhe pastaj ankohen per;
Tamponet-vonesen apo cmimin ne privat te tij,
Analizat-cmimin e tyre, Ilacet-cmimin e tyre,
Skanerin-cmimin e tij, Spitalin, Morgun dhe
vendin e denje ne morg!

#NUKUINFEKTONQEVERIA POR #PAPERGJEGJSHMERIA!

Ja ku e keni!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)