E shtunë, 6 Mars, 2021
11 C
Tirana

Kryemadhi: Rama ka frikë LSI-në, sondazhet na nxjerrin me 34 deputetë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se sondazhet deri në fund të dhjetorit e nxjerrin këtë forcë politike me 34 deputetë.

Ajo tha se rreziku i kryeministri Rama është LSI-ja, ndaj ai kërkon që ta censurojë në qaqe të caktuara mediatike.

“Sipas sondazheve tona, në fund të dhjetorit kemi patur 34 mandate. Rreziku i Ramës është LSI-ja, ndaj ai kërkon ta censurojë në qarqe të caktuara mediatike. Rama e ka të vështirë të përballet edhe me administratën e tij, pasi ata nuk i përgjigjen. I telefonojnë nga 40 herë që të shjkojnë në mbledhjet e partisë. Nuk mund të detyrosh ti një specialist që të paraqitet në mbledhje.”, tha ndër të tjera Kryemadhi në Report Tv.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Situata e pandemisë nuk i ka ndihmuar klubet e futbollit nga ana financiare të cilat duket se janë me humbje për shkak dhe të...

Serbia merr 500 mijë vaksina kineze/ Vuçiç: Presim dhe 13 milion të tjera

500,000 doza të tjera të vaksinës kineze “Sinofarm”, kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Serbi. Lajmin e ka dhënë presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në një...

Fenomeni “Tirja”,/ Bushati: Ndodh kudo, në Gjermani doktori vrau 118 pacientë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati e ka quajtur të turpshme faktin e fokusimit të vëmendjes ndaj rastit të sanitares së Shefqet Ndroqi, Tire...

Ministri francez: Vaksinat ruse dhe kineze, rrezik për shëndetin publik

Një ministër i kabinetit francez u bëri thirrje vendeve të Bashkimit Evropian të mos i përdorin vaksinat ruse ose kineze për COVID-19n, nëse ato...

Meta: Kush nuk voton, s’ka të drejtë të ankohet për pasojat e qeverisjes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar masivisht në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Sipas Metës, ai qytetar që...