E shtunë, 6 Mars, 2021
13 C
Tirana

Kryemadhi publikon listën, ja 13 kandidatët e LSI për deputetë në Tiranë

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 Prillit.

Kryetarja e kësaj force politike, Monika Kryemadhi ka lënë pas kryedemokratin Lulzim Basha dhe ka njohur elektoratin me kandidatët përkatës në çdo zonë të kryeqytetit.

Formacionin politik për qytetin e Tiranës, e ka prezantuar gjatë takimeve të fundit me qytetarët, megjithëse nuk është një listë prfundimtare.

Kandidatët e prezantuar nga Kryemadhi në Tiranë

Njësia 1 – Erisa Xhixho,

Njësia 2 – Aldi Fusha

Njësia 3 – Blerdi Licaj

Njësia 4 – Edmond Haxhinasto

Njësia 5 – Petrit Vasili

Njësia 6 – Floida Kërpaçi

Njësia 7 – Klajda Gjosha

Njësia 8 – Klevi pojana

Njësia 9 – Erjona Bixha

Njësia 10 – Nora Malaj

Njësia 11 – Përparim Spahiu, Besnik Jakaj

Njësia 12 – Silva Cakaj

Zall Herr – Faik Basha

Vetë Kryemadhi do të shfrytëzojë mundësinë për të garuar në më shumë se një qark. Emri i saj do të jetë në listat  e Elbasanit dhe Fierit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta sfidon Ramën: Në takim me njerëzit pa truprojë (Video)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shfaqur sot në njësinë 10 në kryeqytet, duke takuar qytetarë të ndryshëm. Disa persona ndalojnë dhe e përshëndesin me...

SHBA-ja dënon “sulmin” e Kinës ndaj autonomisë së Hong Kongut

Shtetet e Bashkuara kanë dënuar vendimet e Kinës për të rregulluar sistemin elektoral të Hong Kongut dhe i kanë konsideruar ato si “sulm të...

Tjetër tërheqje nga PS-ja, deputeti Vorpsi: Do t’ia kaloj stafetën të rinjve

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëherësh Prefekti i Qarkut Tiranë, Sadi Vorpsi ka njoftuar largimin e tij nga politika. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Basha: Sfida më e madhe pas 25 prillit, frenimi i ikjes së të rinjve nga vendi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim online me studentë dhe përfaqësues të EDS (European Democrat Students). Të pranishëm në këtë takim...

Angrisano thirrje të rinjve: Keni fatin që keni një udhëheqës si Lulzim Basha

Presidenti i “European Democrat Students” (EDS) Carlo Angrisano, mori pjesë në takimin online të kryedemokratit Lulzim Basha me studentë dhe përfaqësues të EDS (European...