E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Kryemadhi paralajmëron ‘tërmet’ në politikë: Ka të tjerë, majtas e djathtas!

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi paralajmëron se ka të tjerë persona që duhet të arrestohen, pas ish-ministrit Koka. Reagimi i kryetares së LSI-së ka ardhur pas arrestimit të ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka nga SPAK me akuzat për “korrupsion”, “shpërdorim detyre” e “pastrim parash” për çështjen e inceneratorëve.

Ishte Kryemadhi që denoncoi në SPAK ish-ministrin Koka dhe të tjerë persona. Duke e demostruar me anë të fotove, Kryemadhi thotë se ka ende emra majtas e djathtas, dhe se të gjithë janë në provë.

Dosja e Lefter Kokës shkoi në SPAK pas denoncimit të LSI-së, ku ish-partia e tij që e denoncoi si të përfshirë në aferën e inceneratorëve.

Statusi

Ka akoma dhe shumë të tjerë, majtas e djathtas. Janë të gjithë në provë, përballë provave të pa kontestueshme!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...