E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Kryemadhi: LSI, jo kompromis për të ndërtuar pasurinë në kurriz të qytetarëve

Partia Demorkatike dorëzoi një kallëzim në SPAK për çështjen e inceneratorëve, ku ndër të paditurit ishte dhe Lefter Koka, ish-Ministri i Mjedisit nga rradhët e LSI.

Në një koferencë për mediat, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u shpreh në lidhje me këtë fakt se partia nuk mban përgjegjësi për çdo individ.

Sipas saj, LSI nuk bën asnjë lloj kompromisi për të ndërtuar pasurinë në kurriz të qytetarëve.

Monika Kryemadhi:‘E para, LSI nuk mban asnjë lloj përgjegjësie për asnjërin prej nesh. LSI do mbante përgjegjësi nëse do ishim palëKoka ka tentuar që të ndërhyjë dhe në strukturat e partisë, që ne të heshtnim për këtë çështje. Petrit Vasili ka qenë i pari që e ka kundërshtur këtë gjë. LSI nuk e ka pranuar kurrë këtë. LSI nuk bën asnjë lloj kompromisi për të ndërtuar pasurinë në kurriz të qytetarëve.’’

Bashkëbisedim me gazetarët!

Bashkëbisedim me gazetarët!

Publiée par Monika Kryemadhi sur Mardi 20 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...