E premte, 15 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Kryemadhi justifikon Palokën: U bullizua, Ramës t’i bëhet analiza psiqike

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar incidentin e ndodhur sot në Kuvend, ku Paloka spërkati me bojë kryeministrin Rama.

Kryemadh ka justifikuar veprimin e deputetit demokrat, teksa tha se Rama ka bullizuar Palokën, dhe jo vetëm, por gjithë shqiptarët.

Më tej, deputetja e opozitës propozoi që Ramës dhe të gjithë personave që mbajnë një post drejtues shtetëror, t’u bëhet analiza psiqike.

Fjala e Kryemadhit:

Një kryeministër që bullizon një deputet dhe ka bullizuar të gjithë shqiptarët. Të gjithë jemi njerëzorë, kemi momentet tona të emocioneve, por kjo është e disata herë që ky kryeministri rrugaç ka bullizuar shqiptarët, më pas deputetët, vazhdon dhe bullizon dhe anëtarët e PS-së dhe ministrat e tij. Kurë nuk kemi parë kryeministër qesharak, që krijon incidente të tilla me deficencë mendor, duhet t’i bëjmë një propozim parlamentit që të bëjnë analizën psiqike të çdo drejtuesi që ka një post shtetëror që përfaqëson qytetarët.

Zgjidhja është e qartë, qeveri tranzitore që hap rrugën për çeljen e negociatave./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rrëfehet Ilir Shaqiri: Më ka kërcënuar ish-pronarja dhe familja e saj (VIDEO)

Balerini Ilir Shaqiri ka rrëfyer për fillimet e jetesës së tij në Siçili, dhe vështirësitë gjatë karrierës së tij. Ai ndau me lojtarët e...

Pse po sulmohet RTSH?

Nga: Lutfi Dervishi Televizioni publik nuk ka shumë miq, aq më tepër në Shqipëri! Ka shumë armiq. E sulmon politika nga të dy krahët dhe...

“Unë i them asaj një gjë, ajo thotë diçka tjetër”, Putin “tallet” me gazetaren

Presidenti Vladimir Putin dukej se po kanalizonte stereotipin e klasave të pashkolluara të punës të Rusisë, kur ai u tall dhe ironizoi një gazetare...

Të hënën nis viti i ri akademik/Çfarë do ndodhë me të pa vaksinuarit?

E hëna e 18 tetorit do të shënojë dhe nisjen e vitit të ri akademik, për të gjitha ciklet e arsimit, pa përfshirë këtu...

Çfarë ka gjyshi që bërtet?!

Nga: Dritan Hila Me siguri është pyetja që i bëjnë vetes adoleshentët që janë në sfondin e foltores së Berishës! Në fakt gjyshi ka të njëjtin...