E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Kryemadhi: Ju tregoj se kush do t’i fitojë zgjedhjet e ardhshme. Hajdari, forcë e tretë

Pas miratimit në Komisionin e Ligjeve të ndryshimeve kushtetuese për ndryshimet në kodin zgjedhor, që eliminojnë koalicionet, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi beson te fitorja e padiskutueshme e opozitës jashtëparlamentare. Ajo ka sfiduar hapur kryeministrin Rama, duke ia bërë të qartë se do ta mundë në zgjedhje. Sipas parashikimeve të kryetares së LSI-së, Rudina Hajdari me gjaë mund të dalë forcë e tretë.

“Mos u shqetësoni për hapat që do të ndjekë opozita, do të jenë hapa të raportuara mësë miri, dhe të përllogaritura përsa i përket maksimizimit të votës.

Nuk ka më asnjë lloj propozimi për të provokuar opozitën. Ai në 17 maj shkatërroi Teatrin Kombëtar, për arsye se donte të largonte opozitën nga tryeza zgjedhore.

Për provokimet e Ramës dhe kush është prapa Ramës, do të jetë pa asnjë lloj efekti ndaj opozitës. Të thashë, ky zotëria nuk na provokon dot, sigurisht që do të futet në zgjedhje opozita, ai sot del i katërti, rrezik Rudina do t’i dalë forcë e tretë, e ky do të jetë forcë e katërt.

Skena të tilla që ai kërkon të bëjë janë demode dhe nuk e heqin dot vëmendjen e shqiptarëve nga problematikat. Unë i them punë të mbarë”, tha ajo në emisionin “Top Talk”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...