E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Kryemadhi: Djegia e mandateve, dashuri për kombin

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar festën e Sulltan Nevruzit, të cilën e ka quajtur “ditën e demokracisë njerëzore”.

“Në këtë ditë të ringjalljes të shumë vlerave, unë u uroj të gjithë shqiptarëve gëzuar ditën e Sulltan Nevruzëve, bashkëjetesa fetare është ajo që e ka bërë popullin më të veçantë. Siç është kjo bashkëjetesë fetare, të jetë edhe bashkëjetesa e shumë e shumë vlerave të tjera”.

Sa i takon thirrjes së Kryegjyshatës Botërore Bektashiane për dialog dhe vetëpërmbajtje, Kryemadhi e komentoi kështu:

“Dashuria për kombin është djegia e mandateve që tregoi djegien e çdo pazari, opozita tregoi mundësinë që gjërat duhet të vihen në shina. Beteja të tilla janë beteja që kanë kosto por kanë vlerë, dikur Abaz Aliu solli demokracinë njerëzore.

Sot është ditë feste, i uroj suksese Erion Velisë, nesër flasim për Velinë dhe ça ka mbrapa.”/ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...