E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Kryekomisari humbi jetën në Kavalishencë, ish-deputeti bën përgjegjës Lleshajn

Kryekomisar Bajram Hajdarmetaj është një prej viktimave të tërmetit që goditi vendin në 26 nëntor. Ai ndodhej në zonën e Kavalishencës në Durrës, ndërsa ekipet e kërkim-shpëtimin e gjetën të pajetë nën rrënojat e godinës.

Lidhur më këtë rast, ish-deputeti i LSI-së Endrit Braimllari shkruan në “Facebook”- un e tij se ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj duhet të mbajë përgjegjësi direkte për vdekjen e kryekomisarit.

“Sander Lleshi duhet te mbaje pergjegjesi drejtperdrejt per humbjen e jetes se Kryekomisar Bajram Hajdarmetaj, jo vetem per mosveprim pas termetit te 21 shtatorit por dhe per emerime nepotike”, shkruan Braimllari.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...